Haber

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’dan Gazeteciler ve Basın Günü Mesajı

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak gazetecilerin gününü kutladı.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Tüm basın çalışanlarının Basın Gününü kutlayan Oktay, mesajında ​​şunları söyledi:

“24 Temmuz 1908’de Türk basınından sansürün kaldırılması, her yıl 24 Temmuz’da ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ olarak kutlanıyor. Demokrasinin en değerli unsurlarından biri de hiç şüphesiz basın özgürlüğüdür. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Türk basınından sansürün kaldırılmasının yıl dönümünde. , Halkın, toplumun gözü kulağının, basının özgür ve sansürsüz olabileceği, halkın gerçek ve tarafsız bilgiye ulaşabileceği nice bayramlara bir kez daha diler, zor şartlar altında işini büyük bir özveriyle yapan, gerçek haber ve basın özgürlüğü için çabalayan tüm emekçilere sevgi ve saygılarımı sunarım. – MUĞLA

palandoken-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu