Haber

Filistin’le ilgili mesajı nedeniyle kadro dışı bırakılan Gazi: Pişman değilim

Almanya futbol ligi Bundesliga takımlarından Mainz 05 tarafından kadro dışı bırakılan, ardından Filistin’e destek veren sosyal medya paylaşımı nedeniyle ‘bağışlanan’ Fas-Hollandalı futbolcu Anwar El Ghazi, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. pişman olmadığını ve vicdanen sessiz kalamayacağını söyledi.

‘Başlangıç ​​durumum değişmedi’

Bugün sosyal medya platformundan yazılı açıklama yapan Anwar El Ghazi

İlk günkü haliyle hala aynı olduğunu belirten futbolcu, yaklaşımını şu şekilde açıkladı: “Savaşa ve şiddete, masum sivillerin öldürülmesine, her türlü ayrımcılığa, İslamofobiye, Yahudi karşıtlığına, soykırıma karşıyım. Apartheid, işgal ve baskı.”

‘HİÇBİR DEVLET ULUSLARARASI HUKUKUN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR’

Tutum ve yaklaşımından dolayı herhangi bir pişmanlık ve pişmanlık duymadığını belirten Gazi, “Bugün ve son nefesime kadar insanlık ve mazlumlar adına söylediklerimden ve durduğum yerden uzaklaşmayacağım.” Hiçbir devlete karşı özel bir sorumluluğu olmadığını belirten futbolcu, “Hiçbir kişi veya devletin tartışılmaz, hesap verebilirliğin ötesinde veya uluslararası hukukun üstünde olduğuna inanmıyorum.”

İsrail’in Gazze’deki saldırılarında çocuk ölümlerinin hiçbir açıklaması olamayacağına işaret eden Gazi, “Ben ve dünya vicdanen sessiz kalamayız. Artık Gazze’deki ölümlerin durması için bir çağrı yapmalıyız.”

Hollanda temsilcisi PSV Eindhoven ile sözleşmesinin sona ermesinin ardından geçen ay transfer edilen Fas asıllı Hollandalı futbolcu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İsrail ile Filistin arasındaki güç dengesizliğine değinerek, “Nehirden nehire” ifadesini kullanmıştı. Deniz, Filistin özgür olacak” diyerek paylaşımını bir süre sonra sildi. (DIŞ HABER)

haber-bakirkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu