Ekonomi

Asya piyasaları haftaya karışık hareketlerle başladı.

Üç aylık kazanç raporları, Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşünün ardından ABD finansının genel sağlığına ve bunun Fed’in sıkılaştırma döngüsünü nasıl şekillendireceğine ışık tutacak.

Çin’in gayri safi yurtiçi hasıla raporunun Salı günü yayınlanması planlanıyor ve ekonomistler 2023’ün ilk çeyreğinde geçen yılın son çeyreğine göre %4’lük bir artış görmeyi bekliyor. Bu, yaklaşık bir yılın en büyük artışına işaret ediyor.

Avustralya’da S&P/ASX 200, performansını geçen haftaki yüzde 1,98’lik kazancından genişleterek yüzde 0,21 yükseldi ve 11 segmentin tamamı da yükseldi.

Japonya’da Nikkei 225 marjinal olarak daha düşükken, Topix yüzde 0,19 yükseldi. Güney Kore’de Kospi yüzde 0,23 düşerken Kosdaq yüzde 0,15 yükseldi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 0,22 yükselirken, Hang Seng Tech endeksi kısmen düştü. Anakara Çin piyasaları yükseldi, Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0,78 ve Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,1 yükseldi.

ABD hisse senetleri, piyasanın bir faiz dönemine girmesiyle Cuma günkü işlem seansını düşüşle tamamladı. Dow Jones Sanayi Ortalaması yaklaşık yüzde 0,42, S&P 500 yüzde 0,21 ve Nasdaq Bileşik yüzde 0,35 düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu